Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Arašídovo – medový koláč

0

Co budete potřebovat : 180 g hery nebo másla (rozehřáté), 4 lžíce arašídového másla, 4 lžíce medu, 2 lžičky vanilkové cukru, 3 ks vajíček , 2 hrnky špaldové celozrnné hladké mouky, 2 hrsti arašídů (jemně nasekané)

Poleva: 3 lžíce medu a 3 hrsti arašídů (nahrubo nasekaných)

Postup:

Ručně jsem si vyšlehala v misce rozpuštěné máslo spolu s medem, vanilkovým cukrem a arašídovým máslem. Míchala jsem dokud nevznikla nadýchaná směs, do které jsem postupně přimíchala vajíčka. Pak jsem přidala lžíci špaldové mouky, zamíchala a potom jsem vsypala zbytek mouky a promíchala v hladkou směs. Nakonec jsem přimíchala na jemno nasekané arašídy.

Troubu jsem si předehřála na 150°C. Směs jsem nalila do koláčové formy ( předem vymazané a vyložené pečícím papírem) a vložila do trouby. Pekla jsem 40 – 45 min dozlatova.

Upečený koláč jsem vyndala a rychle propíchala vidličkou a potřela 2 lžícemi medu. Ozdobila jsem nahrubo nasekanými arašídy a přes ně polila znovu 2 lícemi medu.

Koláč je potřeba nechat vychladnout a poté se může krájet.

V hlavní roli: ARAŠÍDY

Znáte výhody arašídů ?

  1. Mají bohatý obsah bílkovin a aminokyseliny, které jsou v arašídech podporují správný růst a vývoj těla.
  2. Arašídy snižují hladinu špatného LDL cholesterolu a zvyšují právě ten dobrý HDL cholesterol.
  3. Mají pozitivní účinky na léčbu depresí, protože v arašídech se nachází tryptofan, který uvolňuje serotonin, ten zvyšuje jeho hodnotu a brání depresi.
  4. Pomáhá při hubnutí – arašídy pomáhají snižovat riziko obezity, přinášejí pocit sytosti dříve než jiný druh potravy, mohou snížit její skutečný příjem a to se projeví i na snížené hmotnosti
  5. Zlepšují paměť – vitamin B3, který arašídy obsahují pomáhá zlepšovat mozkovou aktivitu

Jistě najdeme spousty dalších výhod 🙂

POZOR NA POTRAVINOVOU ALERGII NA ARAŠÍDY !

Arašídy jsou jedny z nejčastějších potravinových alergenů, v extrémních případech mohou u některých lidí vyvolat i životu ohrožující alergické reakce. Pokud trpíte alergií na arašídy, určitě se jim i tomuto receptu vyhněte.

Tip: Já použila arašídový krém https://nuteo.cz/product/arasidovy-krem/ od Nuteo, který je bez přidaného cukru a je v něm přidaná mořská sůl. Proto, pokud máte doma jiné arašídové máslo, doporučuji arašídy trochu osolit, dodá to koláči šmrnc .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *