Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Borůvkové muffiny

0

Co budete potřebovat: 2 malé bílé jogurty (200 g), 2 lžíce rozpuštěného másla, 2 vejce, 1/2 hrnku špaldové mouky, 1/2 hrnku polohrubé mouky, 2 lžíce práškové stévie, 1/2 hrnku strouhaného kokosu, 1 sáček kypřícího prášku, 1 lžička citronové kůry, 1 lžíce kakaových nibsů, 1 hrnek borůvek (nebo jiného ovoce)

Postup:

Než jsem se pustila do práce, rovnou jsem zapnula troubu na 180 °C, protože muffiny jsou hotové raz dva. Použila jsem pekáč na muffiny se silikonovými košíčky, silikon se nemusí vymazávat a muffinky ladně vyskakují rovnou do talíře.

Veškeré suroviny jsem promíchala v jeden celek a nakonec jsem přidala borůvky a kakaové nibsy, lehce jsem promíchala. Vařečkou jsem těsto opatrně převracela, aby směs zůstala nadýchaná. Lžící jsem kladla do košíčků hromádky, které by měly dosahovat jen 3/4 výšky. V horké troubě vám ještě povyskočí nahoru. Pekla jsem 20 min a ihned jsem muffiny vyklápěla z košíčků přímo na talíř.

Po upečení je můžete pokapat hořkou čokoládou nebo jinak přikrášlit. Z těsta jsem měla krásných 14 ks.

V hlavní roli: Kakaové nibsy

Kakaové nibsy jsou lehce pražené, drcené a odslupkované kakaové boby. Můžete je pojídat stejně jako oříšky, výborně se hodí na snídaně, např. do ovesných kaší, jogurtu nebo do pečení. Nibsy jsou příjemně hořké a jsou zdrojem energie a vitality.

Pro kakaové nibsy chodím do muzea čokolády v Kutné Hoře, můžete si tam zakoupit ty nejlepší čokolády nejen z České republiky, ale z celého světa. Mimo to vám tam udělají výbornou kávu, jak jinak než se čokoládou, mňam :-). Pokud nemáte cestu do Kutné Hory, můžete si kakaové nibsy zakoupit na e-shopu http://www.lidkachocolate.cz/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *