Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vajíčková pomazánka s řeřichou

0

Co budete potřebovat ?

4 -5 vajec, 100g sýr Palouček, 100g sýr Philadelphia, 60g másla, naklíčená řeřicha, sůl a pepř

Pomazánka pro 4 člennou rodinu 🙂

Postup:

Nejprve jsem vyndala máslo z lednice, aby změklo.Domácí vajíčka jsem dala uvařit na tvrdo (cca 10 min), vychladlé jsem oloupala na nakrájela na menší kousky do misky. Přidala jsem celý sýr Palouček , sýr Philadelphia( obojí je z Lidlu ) a změklé máslo. Všechny suroviny jsem promíchala a vyšlehala mixérem, na závěr jsem přidala sůl, pepř a naklíčenou řeřichu.

V hlavní roli: ŘEŘICHA

Jak naklíčit řeřichu ?

Do hlubší misky jsem dala ubrousek (můžete dát vatu nebo papírovou utěrku). Ubrousek jsem zalila vodou, semínka totiž žijí z vody. Na dno misky jsem rovnoměrně nasypala semínka řeřichy, je dobré jim nechat trošku rozestup, aby semínka nebyly těsně vedle sebe. Každý den jsem zalívala vodou, už druhý den je vidět jak semínka pukají a roste malá řeřiška 🙂 Za 5 dní už řeřichu můžete ostříhat a přidat do salátů, pomazánek. Chuť řeřichy je jemně štiplavá.

Řeřicha a zdraví ?

Řeřicha obsahuje hodně vitamínů C, vitamíny B1, B2, B3, B6, K, provitamín A, z minerálních látek především železo, vápník, hořčík, fosfor… Rozšiřuje průdušky, řeřicha je vhodná k léčení suchého kašle a astma. Pro vysoký obsah železa, se používá na enémii = chudokrevnost a dobře působí při dně a revmatismu.

Je vhodná také po porodu, protože stahuje dělohu, zmírňuje částečně bolesti páteře a celkově odstraňuje únavu a zvyšuje produkci mateřského mléka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *